Oblíbené články

Takovéto buňky pak zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Nadměrné zatěžování lymfatického systému (toxiny, infekcí, stresem, úrazem, operací apod.) se následně projevuje únavou, otoky nohou, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, celkovým oslabením imunitního systému, zduřením uzlin, ale i psychickým podrážděním.

Pomocí lymfatické masáže je možné lymfu aktivovat a dosáhnout tak odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatická masáž stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchod lymfy v kritických místech a zrychluje odvádění škodlivin z organismu. Tato metoda je nejen účelná, ale i uvolňující a relaxační.

Komu lymfatickou masáž doporučit?

Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání, po operacích, lidem s narušeným imunitním systémem, při zánětech žil, křečových žílách, pomáhá u reumatologických i neorologických potíží. Pomáhá také pro rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.

Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

O lymfatickém systému

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního a informačního systému člověka. Lymfatický (mízní) oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné žílám. Lymfatické kapiláry vedou skrze celé tělo. Součástí tohoto systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík).

Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Navíc přímo ovlivňují výživu svalů.

Proto vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu.

Struktura lymfatického systému

V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné mízní uzliny.

Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám.

Lymfatický systém se dělí na povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin je v kůži a v podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.

Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Lymfa a její projevy

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu.

Stres, nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech.

Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému.

Cena Lymfatické masáže

Lymfatické masáže - od 550 Kč


Kavkazská ulice 1372/3B
Praha 10 - Vršovice

Tel.: +420 603 772 162

E-mail: studioh@studioh.cz

Studio H na Facebooku

Back to top button